Розгром в дербі і зірочка “Зеніту” – “Спорт”

Розгром в дербі і зірочка

«Зеніт» став чемпіоном, ЦСКА знищив «Спартак» в головному московському дербі, «Краснодар» втратив ініціативу в боротьбі за срібло, претенденти на четверте місце дружно програли, а «Торпедо» і «Арсенал» стали ближче до вильоту з Прем’єр-ліги – в огляді головних подій 28-го туру чемпіонату Росії по футболу.Точечное чемпіонство «Зеніту» «Зеніт» в п’ятий раз став чемпіоном Росії, перервавши коротку дворічну гегемонію ЦСКА. Сумнівів в прийдешній перемозі підопічних Андре Віллаш-Боаша не виникало вже давно, з матчу проти все тих же армійців, перемігши в якому пітерці відірвалися на майже недосяжну відстань. Оформити титул петербурзька команда могла і раніше, але стала надто часто спотикатися і роздаровувати очки. Ось тільки конкуренти виглядали ще гірше, і тому навіть нічия з «Уфою» гарантувала титул синьо-біло-голубим.Правда, пітерські вболівальники сподівалися на більш впевнений успіх у протистоянні з аутсайдером, і після матчу окремі коментатори навіть припустили, що результат міг бути « розписаний »(Уфімцев дуже потрібні очки), але навряд чи зараз хоч щось може затьмарити радість Петербурга. Тепер команда з цього міста отримає право носити на формі зірку за п’ять виграних чемпіонств.Разгром в дербіМосковскій «Спартак» не вражав і по ходу сезону, але в кінцівці, коли звільнені від єврокубків і надмотивований червоно-білі повинні були за великим рахунком показати свою кращу гру, вони розвалилися остаточно. Мурат Якін за рік так і не зумів налаштувати командний механізм, і тепер навряд чи щось врятує його від звільнення в міжсезоння під радісне улюлюкання болельщіков.Інтріга в найбільш очікуваному матчі року померла вже до 30-й хвилині, коли армійці повели 3: 0 після дубля Романа Єрьоменка (його перший м’яч спочатку порахували автоголом Сердар Тасці) і голи Зорана Тошича. До кінця тайму червоно-сині могли відзначитися ще кілька разів, але не стали принижувати принципового соперніка.Лішь після перерви Ахмед Муса забив черговий м’яч, і ЦСКА остаточно заспокоївся. Команді Леоніда Слуцького кінцівка сезону поки удается.Потерянное сереброПока московські армійці відновлювали свою гру, другий і головний до цього туру претендент на срібло чемпіонату «Краснодар» її потихеньку втрачав. Останні матчі сезону не віщували краснодарців нічого поганого, велику їх частину підопічні Кононова проводили вдома, а в суперниках значилися команди з нижньої частини турнірної таблиці і переживає кризу «Динамо» .Однак в перших же двох битвах домашньої серії «Краснодар» примудрився втратити чотири очки і позбувся стратегічної переваги в заочній дуелі з ЦСКА.І якщо нічию з «Амкаром» ще можна було пояснити прогресом пермської команди і незабитим пенальті, то проти «Торпедо» погано зіграли самі краснодарци.Дважди команда Кононова виходила вперед, але обидва рази дозволила супернику відігратися: в першому випадку недопрацювала оборона, у другому – наднадійний Дикань. Тепер, щоб пройти в таку, здавалося, близьку Лігу чемпіонів, краснодарців потрібно не тільки перемагати в двох матчах, що залишилися, але і сподіватися на царський подарунок від досвідченого ЦСКА.Нікто не хоче бути четвертимВ боротьбі за четверту путівку в єврокубки склалася абсолютно комічна ситуація. Три головні претенденти на це місце – «Динамо», «Рубін» і «Спартак» – немов грають в піддавки.

Ніхто не хоче обганяти іншого і вже тим більше йти в отрив.В звітному турі казанці і червоно-білі були розгромлені московськими клубами, і у динамівської команди з’явився відмінний шанс вирішити все швидко і безболісно. Але в останній грі туру з «Уралом» біло-блакитні безвольно поступилися, залишивши питання про четверте місце на потім. «Динамо» як і раніше випереджає «Рубін» на одне очко, у «Спартака» ж шанси на єврокубки чисто теоретичні: він в п’яти балах позаді.Победа з новим «машиністом» Звільнення головного тренера Міодрага Божовіча помітно підбадьорило «Локомотив», який без будь-якої турнірної мотивації впевнено переграв казанців на своєму поле.Руководівшій командою в цій зустрічі Ігор Черевченко навряд чи розраховував на такий подарунок, і на початку зустрічі здавалося, що «Локо» грає в звичний безініціативний футбол, однак варто Буссуфа забити в кінцівці першого тайму, як «залізничники» змінилися. У них стали проходити атаки, виходити передачі і навіси, більшу частину матчу саме вони володіли територіальною преімуществом.Не то щоб «Локомотив» зовсім задавив рубінових, але перемога вийшла напрочуд впевненою. На 56-й хвилині який не забивав з листопада Роман Павлюченко зміцнив перевагу господарів, а в самій кінцівці Олександр Самедов з пенальті встановив остаточний счет.В цієї зустрічі москвичі забили більше, чим за п’ять попередніх зустрічей, разом взятих.Нічьі на вилетНесмотря на щільність боротьби в нижній частині турнірної таблиці, два основні претенденти на «прямій» виліт з еліти все-таки визначилися. Тульський «Арсенал» провів зовсім непоганий матч з «Тереком» і мав безліч можливостей перемогти, але в підсумку набрав лише одне очко, а московські торпедовци зіграли внічию в третій раз поспіль. І хоча в кожному випадку це був почесний результат в битвах з претендентами на медалі, уболівальникам чорно-білих від цього не легше. Без перемог вижити в Прем’єр-лізі невозможно.На даний момент команда Валерія Петракова відстає від «Напіврятівний» 14-го місця на чотири очки, а туляки – на три, але у команд є всього два тури, щоб подолати цю дистанцію.